[Animasyon Dizi] The Invincible İncelemesi

SÜPER KAHRAMAN, AKSİYON 

Kalite Düzeyi: S Sınıfı


   The Boys tadında, daha karanlık, daha kasvetli ve bir o kadar da gerçekçi dünya öğelerine sahip bir animasyonla karşı karşıyayız. Invincible özgün senaryosuyla, göze batmayan güzel çizimleriyle ve benim bir yapımda görmeye bayıldığım 'gerçekçiliğinden ötürü' vahşetten kaçmayan yapısıyla izlerken aşırı keyif aldığım bir dizi olmuştu Invincible. 


   Animasyon dizimiz süper yeteneklere sahip olan gençlerin tespit edilip bir ajansa kaydedildiği ve dünyayı kurtarma görevleri üstlendikleri bir dünyada geçiyor. Ana karakterimiz ise dünyanın en güçlü karakteri Nolan ve onun oğlu Mark. Yüzlerce yıl yaşayan bu uzaylı adam söylenene göre Viltrumite adlı bir imparatorluktan dünyayı kurtarmak (mı acaba?) gönderilmiş ve evrenden gelen diğer tehlikelere karşı yıllardır dünyayı koruyan bir numaralı süper kahraman. Anime serimizde ise bazı spoiler olayların yanı sıra Omni-Man'in oğlu Mark'ın yeteneklerini keşfetmesi ve gelişmesini konu alıyor. Ve çok güzel bir şekilde! 

    Animasyon bize "ya dünyayı kurtarıyor da bu süper kahramanlar o kadar bina yıkılıyor ne oluyor sonra?" Sorusuna güzel bir cevap veriyor. Her mücadelede parçalanan masum insanlar, süper kahramanların buna şahit olmaları ve psikolojilerinin ne denli etkilendiği, yıkılan binaların arasından düşen insan parçaları ve savaşın ortasında ölen çocuklar... Tam anlamıyla 'gerçek dünyada süper kahramanlar olsaydı nasıl olurdu acaba'nın bize bir yansımasını da göstermeyi deneyen bu yapımı fazlasıyla beğendiğimi söyleyebilirim. 


   Aksiyonun ve vahşetin yanında derin siyasi ve politik mevzuların işlenmiş olması, benlik karmaşası yaşayan ve hayatın değerini bize anlatmaya çalışan ara sahnelere sahip olması The Invıncible'ı standart bilim-kurgudan kaliteli bir yapıma sokuyor. 

     The Invincible'ım süper kahraman sevmeyenlere bile izleyebilecekleri bir yapım olduğunu düşünüyor ve izlemek isteyen, düşünen kim varsa listeye ekleyebilirsiniz diyerek bu seriyi keyifle tavsiye ediyorum. 

   Genel puanlama: 9/10 

İZLEMEYE DEĞER Mİ?

☑ Bence kesinlikle keyifli ve ilgi çekici bir hikayesi var. İzlemeye değer.


---{ Çizim }--- [8/10]
☐ Muhteşem Detaylı!
☐ Güzel
✅ İyi
☐ Eh işte
☐ Öyle Böyle 
☐ Kötü
☐ İğrenç
☐ Paint.exe

---{ Hitap ettiği kesim }--- [6/10]
☐ Çocuk
☐ Genç
✅ Yetişkin
☐ Herkes


---{ Hikaye }---[7/10]
☐ Bok gibi 
☐ Ucundan bişey var
☐ Çokta iyi değil
✅ Averaj 
☐ İyi yazılmış
☐ Muhteşem! 

---{ Akıcılık }---[0/10]
☐Günlerce ekrandan kalkmazsın!
✅Heyecanlı ve keyifli 
☐Bazen sıkıcı bazen ilgi çekici
☐Uykum gelmiyor diyen açsın iki dakikada uyur


Not: Tüm incelemeler kendi görüşümü kapsamaktadır :)

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Accept !) days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Learn More
Accept !