[Anime] Kakegurui İncelemesi

 KUMAR, GERİLİM, JAPON

    Kalite Düzeyi: B Sınıfı
    Bir başkasın Yuneko... Pardon, Yumeko. Kedi gibi vücudunu dans ettirişi ve sevimli hareketleriyle izleyenleri kendine hayran bırakan simp hunter olarak tasarlanan özel ve mütevazi bir karakter. (Karakter resmen güzel cosplay turnosolu.)    Anime aslında normal bir okulda işlerin kumarla yürümesini anlatıyor. Okulun yönetim kurulu, derslerden geçip geçmeyeceğin, sosyal statün, bütün her şey kumarla belirleniyor. Ne kadar iyi oynarsan o kadar saygın ve zengin olursun mantığı. Tabi ki çarpık bir yapı oluşmuş ve iyi insanların bir çoğu sistem altında eziliyor ve bu esnada Yumeko Jabami adında okulun yönetici ailelerinden birinin akrabası olarak okula giriş yapıyor. Nereden geldiği, ne için geldiği belli olmayan Yumeko hatunumuzun kendini beğenmiş ve rahat tavırları büyük oynayıcıların gözüne batıyor ve Yumeko'ya ders vermek için onu bir çok kumar oyununa davet ediyorlar. Fakat işler beklendiği gibi gitmiyor. Yumeko tam bir deli çıkıyor. Spoiler olaylar gelişiyor ve Yumeko'dan sonra okulda işler çığırından çıkmaya başlıyor. 


    Anime'de her bölüm farklı konseptte kumar oynanıyor hiç bir bölüm birbirinin aynısı değil. Anime bir çok kişi tarafından "Mimik şelalesi" olarak adlandırılacak düzeyde yüz ifadeleri içeriyor ve kumar sahneleri izlemesi çok heyecanlı ve keyifli. Anime'de en çok hoşuma giden öğe şüphesiz okulun üniformaları oldu. Kırmızı-siyah ceket ve siyah fular müthiş derecede gözüme hitap etti diyebilirim. 


    Anime çokta derin konusu olmayan aksiyon vs içermeden sizi farklı bir konseptle geren izlemesi keyifli bir anime. Boş vakitlerinizde eğer kumar oynamayı biliyor ya da kumar heyecanını seviyorsanız izlemenizi kesinlikle önerdiğim bir animedir, sıkılmayacağınıza eminim. Fakat benim için animede kesinlikle konu çok önemli diyenlere sözüm yok. Belki seversiniz belki sevemezsiniz. 

    Farklı konseptiyle, güzel mimik çizimleriyle, aşırı uzun olmaması ve çok boş diyaloglarının bulunmaması nedeniyle bu animeyi izleyicilerimize boş vakitlerinizi öldürecek "eh işte" bir seçenek olarak tavsiye ediyorum. Genel Puanlama: 7/10


İZLEMEYE DEĞER Mİ?


☑ Aşırı izlenmesi gereken bir anime değil. Fakat güzel vakit geçirtiyor. Özellikle anime sevmeyen ya da izlememiş birinin ilgisini çekecek türden. ---{ Çizim }--- [7/10]

☐ Muhteşem Detaylı!

 Güzel

☐ İyi

☐ Eh işte

☐ Öyle Böyle 

☐ Kötü

☐ İğrenç

☐ Paint.exe


---{ Hitap ettiği kesim }--- [6/10]

☐ Çocuk

☐ Genç

 Yetişkin

☐ Herkes---{ Hikaye }---[6/10]

☐ Bok gibi 

☐ Ucundan bişey var

☐ Çokta iyi değil

 Averaj 

☐ İyi yazılmış

☐ Muhteşem! 


---{ Akıcılık }---[7/10]

☐Günlerce ekrandan kalkmazsın!

 Heyecanlı ve keyifli 

☐Bazen sıkıcı bazen ilgi çekici

☐Uykum gelmiyor diyen açsın iki dakikada uyurNot: Tüm incelemeler kendi görüşümü kapsamaktadır :)


Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.


Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Accept !) days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Learn More
Accept !