[Oyun Güncellemesi] No Man's Sky: Frontiers İncelemesi

 NO MANS SKY - FRONTIERS 

    Güncelleme Tipi: Ana Güncelleme (Oyun mekaniği, grafik, içerik)    No Man's Sky'ın beklenen güncellemesi Frontiers 1 Eylül Çarşamba günü Türkiye saatiyle öğlen 1:20 sularında online olmuştu. Tabi ki uzun zamandır beklediğim güncellemenin detaylarını merak ettim ve hızlıca indirmeye başladım. 

    Öncelikle Frontiers'ın kelime anlamı Hudut-Sınır ve Topluluk yapılanmaları anlamına geliyordu. 

İlk gözümüze batan detay Frontiers yazısındaki R ve O harfindeki hilal şekli olmuştu. Güncelleme öncesinde ya da bir önceki güncellemede sonradan yapacaklarının sinyallerini veren Hello Games ve CEO'su Sean Murray bize tweetleriyle ve yayınladıkları görsellerle daima bildirmiş oldular 5 yıldır. Hilal şeklini biz gezegenlerin kendileri ve yıldızlarının çevresinde yapacakları rotasyon olarak yorumlamıştık ve tahmin ettiğimiz gibi bu güncellemeyle artık gezegenlerin kendi etraflarında ve yıldızın etrafındaki rotasyonu eklenmiş oldu. Uzay nebulası, köy yönetmek, önemli kararlar vermek, gezegen rotasyonu, 250'den fazla yeni inşa edilebilir base ve dekorasyon parçaları, NPC Simulasyonu, yönetim simulasyonu ve daha fazlasıyla No Mans Sky Frontiers bindiğimiz hype treninden bizi memnun bir şekilde indirmeyi başarmış gibi görünüyor. Güncelleme detayları: 

-3.6 güncellemesi FRONTIERS'da prosedürel olarak oluşturulmuş kendi uzaylı yerleşiminizin gözetmeni olun. Seçimler yapın, vatandaşlarınıza rehberlik edin, yeni yapılar geliştirin ve halkınızı Sentinel'lerden koruyun. Veya kendi hayalinizdeki üssü inşa etmek için büyük bir temel bina revizyonundan yararlanın.

-Öncü uzaylı toplulukları, gezegen yerleşimleri inşa etmek için bir araya geldi. Hayat ve umut dolu bu öncü yerleşimler artık tüm evrendeki yerleşik sistemlerde bulunabilir.

-Kendi yerleşim yerinizin gözetmeni olmak için vatandaşların saygısını kazanın. Gözetmen olarak, yerleşimcilerin hayatlarının tüm yönlerinden sorumlu olacaksınız - kasabayı adlandırmak, ne inşa edeceğini seçmek, festivalleri görevlendirmek, tartışmaları çözmek, Sentinellerin saldırılarını püskürtmek ve çok daha fazlası.

-Yıldızlararası bulutlar, çok renkli muhteşem bulutsular oluşturmak için derin uzayda toplandı ve uzay gökyüzünü her zamankinden daha güzel hale getirildi.

-Temel bina menüsü tamamen elden geçirildi. Parçalar artık net bir ızgarada düzenlenerek en nadir parçalara bile hızlı erişim sağlanıyor. Hızın yanı sıra bu genel bakış, oyuncuların mevcut tüm parçaları görmelerini sağlayarak yapılarınıza çeşitlilik ve ilgi kazandırmaya yardımcı olur.

-Her yerleşim, benzersiz binalar, mahalle düzenleri, renk şemaları ve iç ve dış dekorasyon ile prosedürel olarak oluşturulur.

-Belleğin daha verimli kullanılmasını sağlayan yeni bir kaydetme akışı sistemi uygulandı. Artık çok büyük tasarruflar destekleniyor ve binlerce saat oynamaya izin veriliyor.

-Asteroit imhası, Exocraft kazaları, kristal madenciliği, arazi düzenlemesi ve düşman patlamaları için elden geçirilmiş görsel efektlerle yıkım daha gevrek ve daha tatmin edici.

-Yerleşimler, seyrek nüfuslu ve şehir merkezlerine dağılmış sadece birkaç bina ile küçük ve mütevazı başlar. Ne inşa edeceğinizi seçin ve yeni binalar inşa etmek için kaynak sağlayın ve bu harap konut koleksiyonunu gelişen bir kasabaya dönüştürün!

-Çok sayıda yeni üs parçasıyla yerleşimden ilham alan kendi üslerinizi inşa edin. Bu ayrıntılı, yüksek çözünürlüklü parçalar hızlı ve kolay bir şekilde birleştirilir ve yine de çok çeşitli heyecan verici bilimkurgu binaları üretir. Ahşap, taş ve alaşım parçalarından oluşan bu yeni yapısal setler, çok çeşitli olası bina şekilleri yaratır.

-Nöbetçiler uygarlığın tüm ceplerine düşmanca bakıyorlar ve zaman geçtikçe müreffeh bir yerleşim kaçınılmaz olarak gözcülerin dikkatini çekecektir. Uyarı seviyesini düşük tutmak için savunma binalarını araştırın veya savaşta saldıran dronlara katılın!

-Günlük işlerini sürdürürken düşüncelerine ve niyetlerine ilişkin içgörü ile vatandaşlarınızın iç yaşamlarına bir göz atın.

-Yerleşim hayatı her zaman uyumlu değildir! Gözetmen olarak, zaman zaman vatandaşlar arasındaki anlaşmazlıkları çözmeye yardım etmeniz istenecek. Adil ve merhametli bir yargıç olmak için elinizden gelenin en iyisini yapın ya da geniş çapta suçlayın ve cezaları anlaşmanın mali durumunu artırmak için kullanın - seçim sizin.

-Son derece verimli bir yerleşim, istikrarlı bir kazançlı ürün ve madde geliri sağlayabilir. Kalabalık, mutlu ve verimli bir yerleşim, nazırına her gün cömert bir kaynak sağlayacaktır.

-Gezegensel ortamlarda görsel efektler iyileştirildi. Exocraft, Walker'lar, yıldız gemileri ve radyoaktif menfezler tarafından havaya kaldırılan tozlar artık daha fazla derinlik ve karakterle dönüyor ve yerleşim yerlerindeki sokak lambalarının etrafında ateş böcekleri toplanacak.

-Temel oluşturma araç seti, çeşitli gelişmiş kontrollerle genişletildi. Serbest yerleştirme modu, her türlü yakalamayı devre dışı bırakır ve parçaların diğer parçaların içine yerleştirilmesine izin verir. Bu gelişmiş mod, inşaatçıların parçaları istedikleri yere yerleştirmelerine olanak tanır - havada bile!

-Üslerinizi yeniden tasarlamak ve yenilemek, önceden inşa edilmiş üs parçalarını alma ve taşıma yeteneği ile artık her zamankinden daha kolay.

-Her yerleşimin, vatandaşlarının nüfusunu, mutluluğunu ve üretkenliğini etkileyen benzersiz bir dizi özelliği vardır. Sorunsuz işleyen bir toplum sağlamak için bu istatistikleri dengeli tutun.

-Düşünceli ve yardımsever bir gözetmenin yönetimi altında, bir yerleşim yeri radyoaktivite veya parazit yumurtaları gibi istenmeyen özelliklerden kurtulabilir ve iyi eğitimli vatandaşlar veya çok sayıda nanobot gibi arzu edilen özellikleri kazanabilir.

-Yerleşim yerleri ziyaretçileri cezbeder ve ziyaret eden uzaylılar, benzersiz uzmanlık becerileriyle nüfusunuzu hem artırarak hem de zenginleştirerek yerleşiminize katılmayı talep edebilir.

-Yerleşimler çeşitli bina tiplerinden oluşur - Gözetmen Ofisine ek olarak yerleşim yerleri, fabrikalar, çiftlik evleri, kafeler ve daha fazlasıyla karşılaşacaksınız. Her bina uygun ve benzersiz bir şekilde döşenmiştir - masalar, sandalyeler, tabaklar, aydınlatma, depolama, duvar sanatı, kilimler, makineler ve çok daha fazlasıyla.

-Haritacılar keşif gezisi, gezginlerin canavarca bir arkadaşa dönüşebilecek verimli bir canavar yumurtası kazanmalarına izin verecek. Canavarlar, iletişim kurarken farklı bir sese ve kendi benzersiz kişilik özelliklerine sahiptir.    Bu muhteşem güncelleme No Mans Sky'ı bambaşka bir oyun haline getirdi diyebilirim. Her zamankinden daha dolu, daha heyecanlı ve daha eğlenceli bir oyun olan 5. Yıldönümünü şu sıralar kutlayan Hello Games'e emekleri ve çabaları için teşekkür ediyor, bu güncellemeyle birlikte No Mans Sky'ı mutlaka oynamanızı tavsiye ediyorum. 

Güncelleme değerlendirmesi: S Sınıfı, 8.75/10
Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.

buttons=(Accept !) days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Learn More
Accept !